Pobyt u Nás

 

Nejsme hotel ani penzion, nenabízíme vám přepychový luxus. Zato vás vřele přijmeme s možností ubytování a relaxace ve starobylém zámku s ojedinělým geniem loci. V zámku, kterým procházely dějiny a vy se můžete stát jejich novodobou součástí. V zámku, jenž v každém svém podlaží nabízí své unikátní prostory.

A tak nám dovolte provést vás krátkou prohlídkou…

Pojďte dál a vejděte starobylým barokním portálem do vstupní haly, která se vypíná až do druhého podlaží a je zaklenuta stropem s barokní freskou rámovanou štukami. Kus dávné historie na Vás dýchne už při prvních krocích. Jednotlivá patra jsou zakončena obnoveným barokním zábradlím a ze stropu je zavěšen lustr z konce 19. století. Ze stejného období pochází i dřevěný obklad haly. Po pravé ruce je vstup do recepce, vlevo schodiště do vyšších pater a pod ním vstup do šatny. Po několika schodech přímo před sebou sestoupíte do přízemí zámku se společenskou halou, ze které jsou vstupy do jednotlivých společných prostor, kuchyně a baru. Tyto prostory patří k nejstarší části zámku. Pocházejí z několika období, což je patrné z typického zaklenutí stropů z období gotiky, renesance a baroka.

Přízemí je vybaveno samostatným sociálním zařízením. Z haly se dá bočním vchodem vyjít do zámeckého parku. Tento prostor je určen pro společenské vyžití hostů, nebo ho pronajímáme na svatby, podnikové akce či různé oslavy. A nyní horní prostory. Při výstupu po dřevěném barokním schodišti do prvního poschodí jsou pro vás připraveny pokoje k ubytování. I levá část, situována na jih, patří k historicky nejstarší části zámku. Připraveny jsou tu čtyři různé pokoje, všechny vybaveny střídmě s vlastní koupelnou, WC a sprchovým koutem. Všechny pokoje lze doplnit přistýlkami podle potřeby.

Půjdete-li ještě výš, ocitnete se v posledním patře budovy, které bylo dostavěno v 18. století a bylo nejvíce poškozené neodbornými zásahy v 70. letech minulého století. V tomto patře v současnosti probíhá rekonstrukce pokojů, nicméně tu pro Vás máme připravené čtyři pokoje. Dva pokoje, jeden třílůžkový a jeden dvoulůžkový s možností snadno spojit v jeden apartmán s dvěma koupelnami s WC. Jeden velký s možností doplnění lůžek na požadovaný počet a jeden menší dvoulůžkový, všechny vybavené koupelnou se sprchovým koutem a WC.

Pro zpestření pobytu pro větší skupinu hostů lze zařídit grilování selete, prasete, jehněte a krocana, buď z vlastního chovu nebo z místních zdrojů.

Abychom Vám usnadnili pohodlné dosažení sportovního areálu Monínec nebo jiných sportovních lokalit uvedených v naší sekci MOŽNOSTI VYŽITÍ, nabízíme svozy vlastním devítimístným vozidlem.